, Manuel Olarak Kullanım | Sega Kepenk
Otomatik Olarak Kullanım
9 Mayıs 2016
Show all

Manuel Olarak Kullanım

fren-bosaltma-kutusuSantral Motorlarda Fren Boşaltma Kutusu İle Kullanım : Elektrik kesintilerinde veya manüel kullanım istendiğinde, kepengin yanına duvara monte edilen kutu, montaj esnasında verilen anahtanyla açılır. Kutunun içinde bulunan kol 180 derece çevrilerek diğer yöne yatırıldığında (Resim 2) kepenk el ile kaldırılacak hale gelir ve her iki ucundan yukarı doğru EL KUVVETİYLE kaldırılır. Kişinin geçebileceği kadar kaldırıldıktan sonra kutu içerisindeki kol eski konuma getirilir. Elektrik geldiğinde normal kullanıma (kumandalı, butonlu veya şalterli) devam edilir. Manüel kullanımdan sonra mekanizmayı eski haline getirmeyi ( Resim 1) ve kutuyu kilitlemeyi unutmayınız. Kepengi. kapatmak için de aynı işlem gerçekleştirilir.

Önemli Not : Kepenginizi manüel kullanırken aşağı veya yukarı yönde dengeli olarak ilerlemesine dikkat ediniz. El kuvveti ile açarken yukarıya veya yere hızlı çarpmasını engelleyiniz.

ic-fren-bosaltma Santral Motorlarda İç Fren Boşaltma Teli ile Kullanım : Elektrik kesintilerinde veya manüel kullanım istendiğinde, kepengin yanına duvara monte edilen kutu, montaj esnasında verilen anahtanyla açılır. Kutunun içinde bulunan kol 180 derece çevrilerek diğer yöne yatırıldığında (Resim 2) kepenk el ile kaldırılacak hale gelir ve her iki ucundan yukarı doğru EL KUVVETİYLE kaldırılır. Kişinin geçebileceği kadar kaldırıldıktan sonra kutu içerisindeki kol eski konuma getirilir. Elektrik geldiğinde normal kullanıma (kumandalı, butonlu veya şalterli) devam edilir. Manüel kullanımdan sonra mekanizmayı eski haline getirmeyi ( Resim 1) ve kutuyu kilitlemeyi unutmayınız. Kepengi. kapatmak için de aynı işlem gerçekleştirilir.

Önemli Not : Kepenginizi manüel kullanırken aşağı veya yukarı yönde dengeli olarak ilerlemesine dikkat ediniz. El kuvveti ile açarken yukarıya veya yere hızlı çarpmasını engelleyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp'dan Yaz
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Buraya Yazarak WhatsApp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
Powered by